Jód - Gluténmentes (0 termék)

A jód fontos anyag a pajzsmirigy megfelelő működéséhez, amely befolyásolja a szervezet energiafelhasználását. Az alacsony, vagy éppen ellenkezőleg, a magas jódszint nem előnyös a szervezet számára, és egészségügyi komplikációkhoz vezethet. Ha a jóds…

Mutass többet

A jód fontos anyag a pajzsmirigy megfelelő működéséhez, amely befolyásolja a szervezet energiafelhasználását. Az alacsony, vagy éppen ellenkezőleg, a magas jódszint nem előnyös a szervezet számára, és egészségügyi komplikációkhoz vezethet. Ha a jódszint alacsony, a pajzsmirigy szerkezetében vagy működésében változások következnek be.

Összességében pozitív hatással van a mentális és szellemi működésre, felgyorsítja az anyagcserét, segít a felesleges zsírégetésben, javítja a bőr, a körmök, a fogak és a haj minőségét, támogatja az emésztőrendszert és pozitívan befolyásolja a szexuális életet. Erőteljes fertőtlenítő hatásáról is ismert.

Amikor hiányzik szervezetünkből a jód

A jódhiány a szervezetben egészségügyi problémákhoz vezet: a hormonok kis mennyiségű, vagy fokozott termeléséhez. A szervezetben lévő elégtelen jód tünetei közé tartozik:

  • a fokozott fáradtság
  • a vérszegénység
  • a jeges láb vagy kéz érzése
  • a száraz bőr
  • a koncentráció hiánya
  • a székrekedés

Nőknél ez menstruációs cikluszavart és teherbeesési problémákat okozhat. A jódhiány gyermekeknél különböző kockázatokat okoz, például növekedési és mozgásszervi rendellenességeket, csökkent intellektust és szellemi képességeket.

Megfelelő mennyiségbevitel

A szervezet megfelelő működéséhez szükséges jód mennyisége az egyén életkorától és állapotától függően változik. Egy egészséges felnőttnek napi 150 mikrogramm jódra van szüksége. A várandós és szoptató nőknek ennél nagyobb mennyiségre, 250 mikrogrammra van szükségük. Fogyasztás után a jód a bélben szívódik fel, ahonnan nagy része a pajzsmirigybe jut.

Ajánlott napi jódmennyiség

  • 10 év alatti gyermekek - 40-120 mikrogramm
  • 10 év feletti gyermekek és felnőttek - kb. 150 mikrogramm
  • Várandós nők - 200-250 mikrogramm
  • Szoptató nők - legfeljebb 300 mikrogramm

Jódforrások

Jódot számos olyan élelmiszer tartalmaz, amelyet nap mint nap fogyasztunk. Megtalálható a cseresznyében, a meggyben, a brokkoliban, a gombában, a tojásban, a tejben, a sárgarépában, a borsóban, a valeriánában, de a póréhagymában is. Nagy mennyiségben található azonban a tengeri sóban, a tengeri moszatban és a hínárban, a halakban vagy a tenger gyümölcseiben.

Szűrők törlése

Nem találtad meg amit kerestél?

Írd meg nekünk mit hiányolsz termékkínálatunkból, és mi igyekszünk beszerezni azt a számodra.

Termék ajánlása
Nem találtad meg amit kerestél?

Segíthetünk?

Írj nekünk és örömmel segítünk a számodra legmegfelelőbb termék kiválasztásában és megrendelésében.

Segíthetünk?